Opět píseň inspirovaná skutečnými událostmi, tentokrát z Václavského náměstí. Na albu
„…v čekárně” ji Roman nazpíval s rockovou legendou Romanem Dragounem.
Píseň začíná předehrou, která se pak v celé skladbě několikrát opakuje, a hrajeme ji prsty.
V beglaitu je důležité nechat vyznít bassový postup celé melodie.
I k tomuto povedenému protestsongu byl nahrán videoklip, který najdete na YouTube „Roman Horký a Kamelot“.