Přátelé, kytarová dílna online je na světě!

Před mnoha lety jsem putoval po západní Kanadě. Z mého pobytu jsem si přinesl zpět do vlasti několik písní a hlavně mnohá poznání.

Zahrál jsem si i v „Railway Club“ ve Vancouveru, kde defilovaly i slavné globální soubory jako Rolling Stones, Nirvana, Byan Adams band a další. V předvečer mého recitálu mi majitel a šéf klubu sdělil, že by byl rád, kdybych zahrál i nějakou anglicky zpívanou skladbu. Rozhodl jsem se pro píseň Erica Claptona „Tears in heaven“.

V hrubých rysech jsem ji znal, ale nechtěl jsem si v zahraničí „trhnout kšandu“, a tak jsem si ji začal s kytarou oživovat. Zašel jsem do velkého obchodu s hudebninami, kde jsem v přehršli celosvětových šlágrů ve zpěvnících objevil i vybranou hitovku.

Co tomu pořád chybělo?

Parádní to bylo v tom, že jsem nemusel pracně dolovat akordy a noty, ale něco tomu pořád chybělo. Chyběly tomu ty jemné, ale zásadní nuance, které jsou kořením každé písně. Chybělo mi vizuální ztvárnění. Ó, kéž bych někde v hospodě potkal autora a on by mi to zahrál a do detailů ukázal ty správné prstoklady!

Druhý den jsem píseň odprezentoval na jevišti, ale vnitřně jsem příliš spokojen sám se sebou nebyl. Připadalo mi to, jako když nemám v hlavním chodu lukulských hodů sůl a pepř.

Tohle soužení je ale minulostí!

1. 7. 2019 konečně startuje má kytarová dílna ONLINE na internetu! Pro všechny z vás jsou už nyní dostupné první 4 díly kytarové díly písní Kamelotu a další písně budou pravidelně přibývat. Léty prověřené skladby jsou rozebrané skoro až na atomy!

Každá zvlášť z vybraných písní sestává z příběhu písně – v něm vám povím vše o pocitech a nutkáních, proč jsem ji složil ukázky písně – v ní vám v úzkém hudebním uskupení ukážu s mými spoluhráči, jak by se píseň měla hrát výuky písně – tou se přenesete rovnou do anatomie akordů, rytmů, sól a hlavně do samého nitra skladby.

Konec pídění po zpěvnících, akordech, postupech a nahrávách

Fantastické na tom je především to, že už se nemusíte pídit po zpěvnících a ani samotných nahrávkách. Vše máte stále u sebe nejen v teple domova, na boudě, v autě, prostě kamkoliv se se svým elektronickým zařízením vydáte….

Celý projekt je jedinečný svým zpracováním a doposud žádný autor ani kapela v celosvětovém měřítku podobný originál nevytvořili. Řeknu vám, přátelé, že to všechno stálo velké lidské úsilí všech zúčastněných. Za tím vším je rok a půl tvrdé a často vyčerpávající práce. Slovo „práce“ nerad používám, ale tady jej použít musím, neb je tím správným ekvivalentem.

Potkáme se u vás?

Věřím, že se potkáme ve vašich obývácích, kuchyních, kancelářích. Jsem šťasten, že takto překročíme hranice naší vlasti a nabídneme toto sváteční menu napříč kontinenty všem, kterým bijí srdce na stejné bázi. Ať už sedí pod hvězdnatou oblohou argentinské pampy, alpskými velikány, v australské buši, kanadské divočině, americkém Coloradu či pod slovenskými Tatrami.

Budu vždy po vašem boku, když budete potřebovat. Budu se snažit být vám dobrým rádcem a kamarádem, se kterým snad bude váš okolní svět o něco bohatší a krásnější. Budu tím číšníkem, co vám na stůl během lukulských hodů podá solničku s pepřenkou.

Milí přátelé, šiřte, prosím, www.kytarovadilnarh.cz mezi všechny milovníky a gurmety písní. Kytarová dílna je mojí srdcovkou.

Děkuji vám. Krásné léto!
Váš Roman Horký

  • Objev Kytarovou dílnu online
  • Kdo je Roman Horký


    Roman Horký je uznávaný kytarista, skladatel, textař, aranžér, producent a zpěvák s nezaměnitelným hlasem. Je zakládající člen a frontman skupiny Kamelot. V roce 2018 uvedl ojedinělý a velkolepý projekt, který nemá v naší republice obdoby – „Kytarová dílna Romana Horkého“, ve kterém nechává nahlédnout „pod pokličku“ svého umění.