JAK ZÍSKAT VŠECHNY LEKCE NEJVÝHODNĚJI?

Staňte se členy klubu kytarové dílny online a dostanete přístup ke všem současným i chystaným dílům, lekcím a písním! 

 • Píseň "Nezapomeň na mě"
  z třetího dílu kytarové dílny

Nezapomeň na mě je smyšlený příběh lásky mezi mužem a ženou, které dělí vzdálenost mnoha tisíců kilometrů. K této písní byl natočen videoklip, který můžete zhlédnout na YouTube skupiny Kamelot.

V této lekci jsou rozepsány detaily písně ve třech částech. V první části se naučíte svižný a relativně náročný beglajt s akordovým postupem, v druhé vám Roman ukáže jednoduché sólo. Ve třetí pochopíte speciální vyhrávky. Skutečným obohacením vašich vědomostí bude, že se dozvíte rozdíl mezi hraním na měkké a tvrdé trsátko.

 • Úroveň náročnosti lekce
video

  Prozkoumejte funkce video přehrávače pro snadné učení!

  • A-B opakování úseku - perfektní pro trénování úseku ve smyčce (sekvence akordů, učení sóla...)
   klikněte na ikonu AB v pravém dolním rohu videa a pak na zelené časové ose nastavte bílé šipky nad zvolený úsek
  • Zpět o 10 sekund - ikona (10) v levém dolním rohu videa
  • Opakování celého videa znovu dokola - v pravém dolním rohu kolečko s šipkou (bílá =  zapnuto)
  • Kvalita videa - v pravém dolním rohu SD/HD (1080p je nejvyšší kvalita)
  • Rychlost přehrávání - v pravém dolním rohu ikona 1x a změňte rychlost přehrávání
  • Zobrazení na celou obrazovku - ikona šipek v pravém horním rohu videa

  Váš progres v písni (funguje v plné verzi)

  Text písně

   

  1.
  Už z dálky byla blízkou ryzí kapkou lásky.
  Jenž plachostí a něhou rovnala mu vrásky.
  U pramenů v horách osvícených zářím.
  Daroval jí píseň okoralou stářím.

  2.
  Přes pláně modrých trsin a širá vřesoviště.
  Jeli zpátky dolů k městu na letiště.
  U zdi terminálů provonění mechem.
  Loučili se navždy se zatajeným dechem.

  R:
  „Я люблю тебя“, často psávala mu
  „Береги себя“, víru dávala mu
  „Не забывай меня“, „Не забывай“

  3.
  Hlodán steskem po ní trpěl jako zvíře.
  A každé ráno cítil vání ze Sibiře.
  Do čelistí vlka dal by vlastní hlavu.
  Za jediný pohled i nepatrnou zprávu.

  4.
  Až spálil všechny mosty pevné donedávna.
  Letěl tam kde voní Tajga suchotravná.
  U jezerní chaty na nejvyšším bodě.
  Spatřil její odraz v safírové vodě.

  R:
  „Я люблю тебя“, často psávala mu
  „Береги себя“, víru dávala mu
  „Не забывай меня“, „Не забывай“

  R:
  „Я люблю тебя“, často psávala mu
  „Береги себя“, víru dávala mu
  „Не забывай меня“, „Не забывай“

  „Не забывай“
  „Не забывай“

  Backing track - druhá kytara a basa - zahrajte si píseň s doprovodem

   

  Akordy použité v písni

   

  Ohlasy na Kytarovou dílnu...

  Hodnotím, že Roman Horký dal možnost nahlédnout do své „kytarové kuchyně“, což není běžné. Je to dobrý nápad, jak předat svoje životní zkušenosti všem těm, kteří chtějí hrát na kytaru skladby z repertoáru kapely Kamelot. Mají názorně možnost vidět, jak zahrát akordy, naučit se text a frázovat. A toto Roman Horký velmi názorně ve své kytarové škole předvádí. Aby se skladba dala prezentovat i po stránce pocitové, je dobré znát, proč a jak skladby vznikaly. Roman Horký ovládá svůj hudební nástroj, skládá hudbu i texty, což na něm obdivuji. Zpívá tak, jak to cítí. Jeho skladby mají harmonii, jsou melodické. Tímto vznikla příležitost pro nejen začínající muzikanty, jak šířit jeho skladby. Romane, gratuluji!
  Laďa Kerndl
  Roman Horký je člověk, muzikant a kamarád, kterého si vážím za jeho neuvěřitelnou pracovitost, které samozřejmě předchází především talent a cit pro melodii co by skladatel, což je vidět i na zajímavém hudebním projektu který jsem měl možnost shlédnout. Pokud bych měl něco vyzdvihnout u Romana, tak především nebojácnost využívat i složitější harmonické a akordové postupy, což je někdy složité a občas nemusí běžnému posluchači ladit do ucha, ale on si s tím dokáže bez ztráty kytičky poradit ku prospěchu věci. Co se týká jeho pěveckého a celkového projevu, tak jsem několikrát řekl do médií, že bych mu ze srdce přál alespoň jednou získat zlatého českého slavíka. S úctou Dalibor Janda
  Dalibor Janda
  Kdeže by se mi v útlém mládí, kdy jsem lovila akordy mých oblíbených písniček ze starého kotoučového magnetofonu B4, snilo o tom, že bude jednou možné učit se je takovýmto způsobem. Je super, že se Roman takto věnuje svým fanouškům...
  Věra Martinová
  Jsou písně, které Vás provázejí celý život. A většinou, pokud chcete nahlédnout někam pod “pokličku” a Vámi milovanou píseň se naučit, máte jen možnost si ji samostatně předělat do svých akordů. Roman a já pocházíme ze stejného kraje a naše velké přátelství již překonalo více než dvě desetiletí. Jeho písně ovlivnily i můj život a tento unikátní projekt je ozdobou pro naše duše, kdy se můžete vydat na cestu písniček, jež nás mnohé zasáhly a ještě se navíc podívat právě pod již zmíněnou pokličku akordů a postupů Romana Horkého, které jsou pro svůj nenapodobitelný styl tak jedinečné. Ať se nám Kytarová dílna Romana Horkého líbí a vryje do paměti. Je totiž výjimečná.
  Petr Bende
  Lidičky, jde o školu jednoho z nej kytaristů u nás. Otevře kytarové možnosti, ukáže neskutečnej přehled na hmatníku a nejde jen o písne Kamelotu... začnete ty Romanovo fígle používat i jinde... to je ta paráda, když se podělí mistr o to, co z něj delá mistra...
  Josef Vatucha
  Kytarová dílna je super věc a nápad pro nás co už nás nebaví hrát jen (obyčejné akordy) ale zahrát pořádný beglajt a vyhrávku. Roman nám ukázal jak na to a to je super věc. Díky z to a ať se daří
  zdraví Ústí nad Labem...
  Fantastický počin pane Horký.. To tvoje poselství dobra je slyšet z každého alba Kamelotu. Děkuji za tvojí otevřenost, dobrou vůli a ochotu, podělit se o vlastní dovednost a umění,které se dnes už hledá těžko.
  S úctou Juraj
  Jen chci moc a moc poděkovat za dílnu moc a moc mi pomáhá. I když jsem nic sám nevymyslel, budu brzo hrát výborně a hlavně se pořád zdokonalovat (je to nekončící příběh) a budu moc použít v naší srdcovce malé country kapele. Život je hned krásnější díky a pokračujte - Prosím!!!!
  Honza z Budějic
  Super nápad s dílnou. Věřím že si najde hodně zájemců co si chtějí zahrát písničky od Kamelotu. Díky za to a držím pěsti do dalších muzikantských let.
  Dan
  Ahoj roman som šťastny ze ti tu mozem napisat som zo slovenska a od mojich 10 rokov ma tvoja hudba a texty sprevadzaju mojim zivotom a dost ma to ovplivnilo si super neexistuje slovo ktorym by som opisal ako moc dakujeme
  Děkuji Romane za tve písně, které si vždy velice rád zahraji spolu s kamarády. Tvá kytarová dílna je úžasná a je to pro mě velká výzva naučit se něco nového, i když si občas říkám, že jsi pěkný cvok a to jen v tom nejlepším slova smyslu. Díky obdivuji tě.
  Ahoj Roman, naozaj si cením všetku tvoju prácu a som veľmi rád , že vďaka tebe a Kamelot-u môžem vždy uspokojiť svoju dušu už od detstva. Veľká vďaka za tento projekt.Prajem Vám všetkým krásny život plny radosti.
  Frederik
  Písně, které mě provázejí životem a které rád hraji - ať už jen tak pro sebe nebo u ohýnku kamarádům
  Písně, které znám jsou poctivé, dokázal bych si představit některé z nich v úplně jiném aranžmá, kytarový doprovodný styl je mezi českými a moravskými písničkáři jedinečný svou bohatostí, veliký respekt mám ke kytarové dílně, jak je dobře udělaná.
  petrv
  Zdar Romane, musím ti poděkovat za kytarové dílny a nejen za ně. Hlavně za úžasný plný texty a hudbu. Poslouchám a hraju tvoje písničky už od roku 1990. Měj se fajn.
  Jura Pavelka, Přibyslav
  To je prostě bombarďák a sympaťák ... a kytarovej mág a skladatel .... pro mě vzor od dávných let.Jeho texty jsou prostě fakt nejlepší. Za mě 10 hvězd.
  Ahoj Romane, kytarová dílna je moc fajn. Při všech těch starých písničkách si vždy vzpomenu na dobu, kdy jsi řádil s Petrem, Dědečkem a Bůčkem. Doufám,že do některého dílu zařadíš i písničku Nashville. Držím palce a ať Ti to hobluje, stejně jako za mlada.
  Díky moc Romane za tuhle nádhernou kytarovou muziku. Dvě DVD k prvnímu dílu jsem si koupil na Brníčku u Zábřeha, kde jste koncertovali...
  Petr
  Ahoj celému týmu kytarové dílny (nechci, aby si Roman užíval slávu sám). Musím smeknout, tolik práce co je za tím... máte můj obdiv. Jdu do toho nejen proto, že se chci posunout, ale také proto, že chci podpořit, respektive ocenit Vaší práci...
  Jirka K.
  Výborný nápad! Konečně nebudu muset na koncertech zírat na ruce a stejně si to pak nepamatuji 🙂
  Jindřich

  Zakupte si roční členství v klubu kytarové dílny online a dostanete přístup ke všem současným dílům, lekcím a písním! Každý měsíc navíc získáte další novu lekci/píseň.

  Dnes prakticky zlidovělá píseň byla napsána v roce 1986 a je jednou z nejhranějších písní Kamelotu.
  Příběh lásky mezi mužem a ženou, které dělí vzdálenost mnoha tisíců kilometrů. V této lekci jsou rozepsány detaily písně ve třech částech.